Taylor Swift fan-sitedaily blog

13 Reasons Why

Publikované 19.04.2017 v 17:00 v kategórii From me, prečítané: 157x

Určite vám mnohým hovorí niečo názov "13 Reasons Why" alebo teda po našom "13 dôvodov prečo". Niektorým sa automaticky v pamäti vynorí seriál, podaktorým zasa kniha. A ak ste o tom ešte nepočuli, tak sa neplašte.

Napriek tomu, že je 13 šťastné číslo Taylor, pre tentoraz to s Tay nemá nič spoločné. Hoci iba okrajovo, no k tomu sa v článku ešte dostaneme. Tento seriál má pod palcom Taylorina najlepšia kamarátka Selena Gomez, ktorá sa podieľa od začiatku na produkcii. A prečo o ňom vlastne píšem? 


Spočiatku som tomuto seriálu nedávala veľkú šancu, najskôr som si pomyslela, že je to len ďalší z rady bezduchých teenagerských seriálov, no opak je pravdou. Včera večer som dopozerala tento seriál s plačom, čo mne sa veľmi nestáva.

tumblr_oo0sk7Tz661vt0mi8o1_500.gif
13 Reasons Why je jeden z tých seriálov, ktoré ukážkovo zachytávajú pravdivé teenagerské príbehy dospievania. Hovorí o šikane, o ohováraní a o ďalších horších strastiach dospievania. Hoc je to celé temné a zároveň smutné, nájdu sa tam okamihy, na ktorých sa aj zasmejete. Obsadenie pre tento seriál taktiež nemohlo byť lepšie. Celý príbeh začína jednou stupídnou fotku z prvého rande a postupne sa to graduje. Páči sa mi, ako sa dej prelína s magnetofónovými páskami, a ako je to prepojené s minulosťou Hanny Baker. Taktiež bolo skvelé sledovať, ako sa neustále niektoré postavy v seriáli menia po vypočutí pásiek, a niektoré zasa len ukázali svoju pravú tvár. Najsmutnejší mi určite prišiel predposledný diel a finále bolo epické. Hoci niektorí boli nespokojní s osudom hlavných postáv na konci seriálu, ja si myslím, že to bolo o niečom inom. Ten seriál nám nemal povedať, čo sa na konci stane s hlavnými postavami, ale priniesol nám posolstvo, ktoré by sme si mali každý uvedomiť! Keď sa postupne zamyslíme nad týmito postavami a ich príbehmi z pásiek, prídete na to, že každý utrpel nejakú stratu a nejakým spôsobom to zasiahlo každého z nich.
"Že Hannah Bakerová spáchala samovraždu vedia všetci - prečo to spravila, nevie nikto. Claya jej smrť mrzí možno trošku viac než ostatných - Hannah sa mu páčila a keby dostal príležitosť, rád by ju pozval von. Škoda, že už nedostane. Nejaký čas po jej smrti mu však doma pristane krabica plná magnetofónových pások... z ktorých sa ozve Hannah. Čo páska, to "list" jednému z ľudí, ktorí Hannah dohnali k samovražde. Vypočuť si musíte všetky. Všetky ich musíte poslať ďalej. Inak niekto - niekto, kto vás sleduje - obsah zverejní. A o tom, že Hannah zomrela aj kvôli vám, sa dozvie úplne každý. Ale... Clay si nespomína, že by Hannah niekedy ublížil. Dostali sa k nemu kazety omylom? Viní ho Hannah za to, že niečo neurobil? Alebo spravil niečo malé, čo preňho neznamenalo nič, ale Hannah to zasiahlo oveľa viac?" 
- úryvok z recenzie http://luu-ya.blogspot.sk
Ak sa teda chystáte si tento seriál pozrieť, určite neváhajte, stojí za to! Niekoľko častí je už s českými titulkami aj na topseriáloch či uložto a postupne sa dopĺňajú.

Inak pošuškáva sa aj o pokračovaní a ďalších častiach, čo neznie zle, no podľa mňa to 13 epizódami skončilo najlepšie.

636273839102802211-1216261011_alive.gif

A keďže som na začiatku spomínala aj Taylor, tak v jednej epizóde sa objavila na nástenke školy aj táto fotka:


Ak už niekto z vás videl seriál alebo čítal knihu, rada sa o vaše názory podelím v komentároch! 

Komentáre

Celkom 9 kometárov

 • Steeeva 19.04.2017 v 18:40 tak ja som to nevidela ale počula som o tom a čítala som o tom niečo, ako znie to celkom zaujímavo takže je tu tá možnosť, že by som si to pozrela ale ten moj zoznam na pozeranie je tak dlhý, že je to až hroza :DDDD, mno a to, že sa na tom podiľa ako producent Selena som nevedela, až tak som to neštudovala :DDD, ale rozmýšľala som čo ma s tým spoločné keď som videla fotky :DDD, teraz to viem :)


 • taylorswift.infoblog.sk 19.04.2017 v 19:51 To aj ja mám celkom dlhý zoznam na pozeranie, ale som rada, že som sa k tomuto cez prázdniny dostala. ☺


 • Sarah 20.04.2017 v 08:45 Prizám sa že som o tomto ešte nepočula. Fakt som netušila že Selena robí seriál, akurát som si všimla jej pesničku Only You a fotkou a nápisom 13 reason why, ale myslela som že je to soundtrack k nejakému pripravovanému filmu a nejak som sa o to nezaujímala. Ale som rada že si napísala tento článok a mohla som sa dozvedieť viac, lebo to znie naozaj dobre.!


 • taylorswift.infoblog.sk 22.04.2017 v 10:06 Sarah, som rada, že som ti to viacej priblížila. Určite si seriál kukni, je super!♥


 • Katty~ 24.04.2017 v 18:15 Já jsem to teda ještě neviděla, i když jsem o tom uvažovala, ale bohužel nevím, kdy se k tomu dostanu, teď jsem pořád v jednom kole a nemám moc čas, tak snad někdy :)


 • kaja 27.04.2017 v 14:13 Tento seriál som mal zhliadnutý za tri dni a musím pvedať, že je to spolu s This is us najlepší seriál v tejto sezóne. Ty si to vystihla úplne presne a snáď ani nemám čo dodať, síce sa to skončilo dosť dosť otvorene, neviem, či by bola druhá séria najlepší nápad, pretože by to už stratilo svoju podstatu, ale myslím, že aj napriek tomu by som si pokračovanie pozrela. Čítala som aj knihu, ktorá mala trochu iný koniec, ale filmová podoba sa mi páčila viac :)


 • crazy-cloverleaf 05.05.2017 v 21:38 Tento seriál jsem ještě neviděla, alw slyšela jsem na něj ze všech stran jen samou chválu, tak to musím co nejdřív napravit! :) Teď o prodlouženém víkendu bych si mohla najít čas.


 • crazy-cloverleaf 05.05.2017 v 21:38 Tento seriál jsem ještě neviděla, alw slyšela jsem na něj ze všech stran jen samou chválu, tak to musím co nejdřív napravit! :) Teď o prodlouženém víkendu bych si mohla najít čas.


 • Ivet 03.06.2017 v 20:41 Když jsem se o seriálu dozvěděla, měla jsem stejné pocity jako ty a myslela, jsem, že se vůbec na něj nekouknu. Dala jsem mu ale šanci a byla jsem moc překvapená. Seriál vůbec není stejný jako většina teen seriálu. Děj je opravdu velmi emotivní a poukazuje na problém šikany teenegerů, který se vyskytuje snad na každé škole. Je to jeden z mála seriálu u kterého jsem plakala a nebylo to jen u jednoho dílu.
  Jinak moc pěkný článek, líbí se mi, že jsi do článku zakomponovala i Taylor vůbec jsem si v seriálu nevšimla, že se tam objevila její fotka :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?