Taylor Swift fan-sitedaily blog

Aký vplyv má Taylor na mladých hudobníkov?

Publikované 17.07.2017 v 12:53 v kategórii News, prečítané: 73x


Phillip McKnight je gitarista, ktorý otvoril hudobnú akadémiu pred viac ako desaťročím. Nedávno sa vyjadril ku článku vo Washington Post o poklese predaja gitár v posledných rokoch.

Poďme teda k spomínanému poklesu predaja gitár. Pripisoval sa tomu vraj fakt, že v našej generácii nemáme veľké vzory pre mladých ľudí, ktorí sú označení ako "gitaroví hrdinovia", rovnako ako tomu bolo v minulosti. No Phillip sa teraz snažil vyvrátiť túto skutočnosť.

V roku 2012 si Phillip všimol zmenu nového trendu v jeho hudobnej akadémii: pohlavie zapísaných študentov na výučbu sa začalo dramaticky meniť. Spočiatku ako sám hovoril sa zapísalo na jeho gitarové lekcie iba 8 až 12 dievčat, ale v posledných rokoch sa toto číslo desaťnásobne zvýšilo.

Keď sa Phillip spýtal svojich študentiek čo ich inšpirovalo k hraniu na gitare, odpoveď 8 z 10 dievčat bola rovnaká: Taylor Swift.

Okrem toho, profesor Phillip nie je jediný, kto hovorí, že Taylor Swift inšpiruje novú generáciu dievčat hrať na hudobné nástroje, ako Eddie Van Halen inšpiroval chlapcov na začiatku 80. rokov.

Andy Mooney, generálny riaditeľ spoločnosti Fender - jeden z najväčších a popredných svetových výrobcov hudobných gitár hovorí, že Taylor je "najvplyvnejšou gitaristkou posledných rokoch."

Nemyslím si, že mladé dievčatá sa pozreli na Taylor a povedali: "Som fakt ohromená tým, ako hrá G major arpeggios." "Páčilo sa im, ako vyzerala, a chceli ju napodobniť." povedal Andy.

Profesor Phillip McKnight hovorí: "Niekedy nie je braná do úvahy ako popová hviezda, ale buďme úprimní: je to hudobníčka." "A vytvára nových hudobníkov,"dodal.

Upravené z NYTimes.com

Kopírovať jedine so zdrojom: taylorswift.infoblog.skJe úžasné, že Tay má takýto pozitívny vplyv na mladých ľudí. 

Okrem toho sa ňou nechal nedávno inšpirovať aj magazín Billboard v súvislosti s megaúspešným seriálom Game of Thrones. Článok o tom TU! 

Inak práve odštartovala 7. séria, tak si ju určite nenechajte ujsť!  

Komentáre

Celkom 6 kometárov

 • Vikina 17.07.2017 v 16:18 Myslím, že Taylor je rozhodné inšpiráciou pre mladých ľudí lebo je príbeh a to ako sa z nej stala taká skvelá a slávna speváčka je fakt inšpirujúci a hovorí, aby sa nikto nikdy nevzdal svojich snov ♥


 • Steeeva 17.07.2017 v 18:52 mno tak to je teda perkásne, že aj takto Taylor ľudi inšpiruje a to najme dievčatá a nie sú to len chalani ktorý na tej gitare vedia :DDDD, určite to ani sama poriadne nevedela a može si tak pripísať ďalšie plus :), a inak GoT si určite nenechám újsť lebo som sa na to tešila už dlho kedy konečne už bude opať seriál fungovať a tak sa vrhnem na to :)


 • kaja 18.07.2017 v 18:33 Tak som si istá tým, že Taylor by táto skutočnosť veľmi potešila. Podľa mňa by sme nemali robiť rozdiely medzi chlapcami a dievčatami, podstatné je len to, že ich hranie na gitaru baví a že sú v tom dobrí. Inak o GOT som počula už strašne mnohokrát, ale nikdy ma to nezaujalo natoľko, aby som si to pozrela :D


 • Nicol (actresses.blog.cz) 19.07.2017 v 10:15 Ahoj moc ráda spřátelím a klidně tě ráda dám do sisters, protože Taylor mám faakt moc ráda! :)


 • taylorswift.infoblog.sk 19.07.2017 v 15:43 Baby súhlasím s vami.
  Tay je určite veľkou inšpiráciou pre mnohé z nás. A to si nemyslím, že iba v tom, že je hudobníčka. Má skvelý módny vkus a je veľmi inteligentná!☺

  Nicol ďakujem a koho chceš na ikonku? ♥


 • Zuzi 25.07.2017 v 16:38 Souhlasím, Taylor rozhodně inspiruje dnešní generaci, jsem na ni hrdá♥


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?