Taylor Swift fan-sitedaily blog

Deň, keď ma Taylor držala za ruku a opýtala sa ma či som pripravená na fotku

Publikované 30.07.2017 v 08:42 v kategórii From Swiftie To Switfies, prečítané: 95x

...takýto je názov článku, ktorý nedávno vyšiel na webe theguardian.com a hovorí o zážitku, či skôr nedorozumení jednej reportérky s Taylor.
Nemám moc skúsenosti s prekladaním, ale povedala som si že to bude pre mňa skúsenosť a trochu si potrénujem angličtinu. Sú tam chyby, ale snáď je to pochopiteľné a čitateľné.
Tak nech sa páči,
Izabel
V lete, v NY v roku 2014 fascinovaná reportérka robila rozhovor s charizmatickou speváčkou v reštaurácií. Potom bol čas ísť..

V jedno utorkové popoludnie pred troma rokmi som vstúpila do Manhattanskej reštaurácie, kde mi bolo povedané že ma Taylor bude čakať kvoli rozhovoru. Zdalo sa mi neuveriteľné, že tam naozaj je: neskutočne známa osobnosť, žena ktorá pri rozprávaní zaberá priestor, textuje, je šalát a potom mi predstavila umenie selfie.

"Selfie z Taylor" bola objednaná mojím redaktorom. Nikdy som si nerobila sefíčky a nikdy som nepožiadala celebrity o spoločnú fotku. Ako keby vás Leonardo da Vinci učil kresliť, alebo Michael Jackson vám pomáhal s moonwalkom. Úplne ma to odrovnalo, ako absurdné privilégium že samotná Taylor Swiftová ma učí robiť selfie (všetci mladší ako 30 rokov viete že treba telefón držať kde tvoja ruka najviac dočiahne v čo najlichotivejšom uhle).

Myslela som že keď dôsledne urobíme fotku našich tvárí je to dobrá fotografická príležitosť. Ale keď sme sa postavili že odídeme, bolo zrazu jasné, že sa stalo niečo alarmujúce. Ľudia vonku sa začali rôzne tváriť a zhrbený dav s čiernymi kamerami chcel zachytiť superhviezdu. A s ňou, aj mňa.

Som presvedčená že Taylor musela vidieť môj strach. Jemne sa opýtala či som pripravená na zachytenie fotky a tak som cvakla záber. Foťák zablysol, hlasy sa zdvihli ako Červené more a potom ju dav posunul smerom k čakajúcemu autu. Ja som zostala sama a zmätene kráčala k metru.

Nasledujúci deň boli zábery nás - "nás oboch!" - na internete. Na nich zvieram tašku z marxistického vydavateľstva Verso. Číta sa "Filozofia pre militantov"- názov knihy francúzskeho filozofa Alaina Badioua. (Nie som si istá či to Taylor čítala). Konšpirační teoretici si vysvetlili že Red, Swiftovej album má komunistické smerovanie, tínedžerky s istotu tvrdili že som jej frajerka. Zo všetkých možných vysvetlení, ktoré ma romanticky spájali s Taylor Swift, ja potvrdzujem len jeden, do ktorého som mohla skĺznuť. Nasledoval všeobecný predpoklad, že ak nie som súčastným milencom Taylor Swift, som jej blízka priateľka, že "mám k nej prístup". Dcéry mojich príbuzných a priateľov mi posielali správy na facebook s výkričníkmi, ktoré boli takmer bolestivé. Keď som sa o mesiac vydávala, už som strácala prehľad koľko hostí sa ma spýtalo či sa svadobnej oslavy zúčastní aj "Tay".

Začala som uvažovať či v mojom po-Taylor živote mám všetkých sklamať. To nebolo veľmi swiftovské rozmýšľanie, však ? Ja to všetko skúšam správe striasť, striasť preč (shake it off). Niekdy rozmýšľam, že keď budem sedieť v metre vedľa ženy, ktorá bude počúvať "1989", pozriem jej na malý displey a sama sebe tajne poviem, že ona určite nevie, že ja som tá, ktorá držala Taylor za ruku :)


Komentáre

Celkom 2 komentáre

 • kaja 31.07.2017 v 13:55 Napísala to krásne a je vidieť, že to bol pre ňu skutočne doživotný zážitok! :)


 • Steeeva 31.07.2017 v 21:36 tak to jej stretnutie s Taylor malo teda nečakané následky, je to teda zaujíamavé ako páčr fotiek zmení človeku život niekedy, ale určite to je teraz pre ňu len úsmevná spomiena :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?