Taylor Swift fan-sitedaily blog

Evolúcia k Reputácii

Publikované 09.09.2017 v 11:07 v kategórii From Swiftie To Switfies, prečítané: 85x

Áno, práve takto zaujímavo som nazvala svoj článok. Všetky dôležité informácie, ktoré potrebujete vedieť o Taylor a jej novom albume už nájdete na blogu, no v tomto článku by som chcela zhrnúť svoje pocity a nejaké veci, ktoré som našla.

Evolúcia je vlastne vývoj. A aj Taylor prechádza od začiatku svojej kariéry vývojom, o čom svedčia zmeny každým jedným albumom. Country začiaty, potom retro štýl v eére Red a osemdesiate roky s 1989. A týmto vývojom prešla až k súčasnej novinke s názvom Repuation. Čo presne sa na CDčku bude skrývať zistíme až o pár mesiacov, ale už teraz máme možnosť vidieť fotky a počúvať prvý singel LWYMMD.

A čo znamená to slovo reputácia? Určite ste ho už počuli, ale aby sme si všetko vyjasnili, reputácia zo slovníka cudzích slov znamená doslovne dobrú povesť, úctu, vážnosť, alebo meno vo verejnosti.="text-align:>

Taylor sa vrátila na sociálne siete- nebude vám trochu ľúto, že si nemôžte pozrieť jej staré príspevky ? Mne veru hej. Jej oficiálna webstránka je tiež už obnovená a upravená s fotkami k Reputation. A na Instagrame, tam, kde sa píše v krátkosti niečo o človeku, ako bio, má teraz namiesto "Born in 1989" nový popis, a to: "The old Taylor can't come to the phone right now." Čo je opäť úryvok z LWYMMD. A tiež som si všimla, že počet sledovateľov má stále vysoký, ale ona momentálne nesleduje nikoho.
Taylor chcela priniesť úplne niečo nové, čo sa jej aj podarilo. Zobrala to ale dosť radikálne. Už len tým že si zrušila účty a vymazala všetko čo mala na sociálnych sieťach ukazuje že začína od začiatku. A ako sme aj počuli v LWYMMD - stará Taylor zomrela. Máme tu teda nielen začiatok novej éry, ale vlastne začiatok života novej Taylor. Je trochu crazy a odvážne to urobiť až takto - doslova sa pochovať. Ale možno to fakt tak cítila- akoby to čo robila predtým k nej už nepatrilo, akoby už teraz bola niekde inde a chce to dať patrične najavo. Svoju odhodlanosť, silu a sebavedomie. Zvolila si k tomu aj nový imidž. Trochu rebelský, až rockový štýl s tmavým oblečením a celé ladenie CDčka do čiernobielych farieb. Trochu chladné, depkové a pochmúrne.

="text-align:>
Look What You Made Me Do je veru riadne dlhý názov pre pieseň a chvíľu mi trvalo, kým som sa ho vôbec naučila :) Názov hovorí : Pozri, čo si ma donútil urobiť. Je to taká vyčítavá pesnička, ale tento raz nie je zjavne mierená pre muža, kvoli vzťahu, ale skôr pre médiá, ktoré ju stále nejak zaťažujú, kritizujú, či obviňujú. Ide z toho všetkého taká zlosť. Kedysi to bolo pohodové : "haters gonna hate", ale tento song je trochu drsnejší.

Keď som túto pieseň počula prvý raz, vravím si že : Wow, to to má byť ? Ale po niekoľkých pusteniach som tomu začínala prichádzať na chuť a tešiť sa na premiéru klipu. Ten som si rozklikla hneď ráno a netrpezlivo som si ho išla pozrieť. Prekvapila ma tá zombie scéna na začiatku ale musím povedať že je to dobre spracované video. Taylor tam má brutálnu tanečnú choreografiu, čo u nej nebýva zvykom, tiež kopu prevlekov, ako leží vo vani plnej kryštálov a diamantov, vidíme ju ako vládkyňu zla- na tróne a s hadmi, čo je akoby jej nový symbol. Taylor hrá celebritu v rozbitom žltom aute, vedúcu dievčenského gangu a nakoniec je na vrchu všetkých minulých tvárí Taylor, a vlastne si robí srandu sama zo seba.
Na videu aj celkovo sa mi páči ako Taylor využíva rôzne skryté narážky a symboly. Na prvý pohľad často nevšimnuteľné veci, ktoré majú svoj skrytý význam.

Taylor je proste neprehliadnuteľná. Uvidíme ako tomu bude v našich zemepisných šírkach- v Čechách a na Slovensku, ale minimálne v Amerike ju pozná každý a svojím novým albumom naberá ešte viac na reputácii. Jej piesne sa nepochybne stanú hitmi a ešte o nej budeme tento rok veľa počuť.Taylor svojou novinkou už stihla zlomiť niekoľko rekordov, a na ďalšie môžme určite čakať. Všetci fanúšikovia a ďalší zvedavci, ktorí klikajú na jej videá zabezpečujú nárast ich prezretí. Tu vidno aká silná je komunita Swifties a aj napriek dlhej odmlke má Taylor verných fanúšikov. Napriek tomu šialenstvo, ktoré okolo Taylor vzniká verím, že okrem toho že sa chce odlíšiť, zostane v jej hudbe hodnota a kvalita.
Toľko dnes odomňa, dúfam že som nezabudla na nič čo som vám chcela zdeliť. Čo si myslíte o Taylorinej novej tvorbe vy? A ktorý jej look v novom videu sa vám páči najviac ?
Izabel

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • Beb. 10.09.2017 v 09:53 No já jsem teda zvědavá na to, jak to teď bude, jestli se opravdu rozhodla začít uplně od začátku a musím říct, že je to obrovský skok a trošku rysk, protože to bylo 50 na 50 podle mě. Buď se to povede nebo ne. Mohla spadnout a už se nezvednout a stejně to udělala. no, jsem hrozně zvědavá :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?