Taylor Swift fan-sitedaily blog

Jack Antonoff o piesni “New Year’s Day” o stretávkach k albumu Reputation a procese písania albumu

Publikované 29.12.2017 v 21:43 v kategórii News, prečítané: 63x

V nedávnom rozhovore pre Entertainment Weekly producent Jack Antonoff, ktorí sa podieľal na produkovaní nového albumu Reputation od Taylor v novom rozhovore obsiahlejšie hovoril o procese písania albumu, o stretávkach k albumu Reputation a pripojil aj proces a myšlienku piesne “New Year’s Day”.
Tu je preložený rozhovor:

Aké boli stretávky k albumu Reputation? Keď počúvam, “This Is Why We Can’t Have Nice Things” predstavujem si, že ste sa v štúdiu bavili. Ale iné piesne, ako “Call It What You Want To” ma prinútia myslieť si, že Taylor potrebuje objať.

Je to intenzívny album a to je to, na čom záleží. V priebehu jedného dňa - v priebehu dvoch minút- máte pocit, že dokážete dobyť svet, alebo sa môžete cítiť ako najväčší kus odpadu, ktorý kedy existoval. Album alebo song by mal byť tiež takýto. Mal by mať celú škálu toho, čo v skutočnosti je, aby mal pre umelca v tom momente živý obraz. Na stretávkach ohľadom albumu sme boli len Taylor a ja. Prišla do môjho bytu a rozprávali sme sa, jedli a o veciach, ktorých sme sa bavili sme premenili na piesne. Je skvelé si pripomenúť to srdce a dušu celého procesu. Niektorí ľudia na to zabúdajú - niekedy niečo funguje a všetci to začnú prepracovávať. Ale ona je skvelá, keď vie, ako na to: rozprávali sme sa o tom, čo sa sakra v jej živote deje a nejako sme našli spôsob, ako prevziať presné emócie a vytvoriť z nich pieseň. To bola téma týchto stretnutí: "Povedzme tento príbeh o čomkoľvek je pretože to je zmysel."


Začínali ste od začiatku alebo vám ukázala jej nápady a demá?

1989 bol iný. Posielal som jej stopy a ona mi na to odpísala. No Reputation sme robili tak, že sme sedeli v jednej izbe spoločne. Boli to nápady na texty alebo také veci z ktorými prišla, ale povedal by som, že väčšina z nich pochádzala od začiatku. Tieto veci sa prosto stali v izbe. Boli to špeciálne časy.


Posledná skladba na albume “New Year’s Day” neznie ako ostatné skladby na albume. Prebehol medzi vami niekedy rozhovor, že aj takúto pieseň zložíte a vytvoríte pre zvyšok albumu?

Nie nie nie. Nielen to, ale to bola najrýchlejšie napísana pieseň pre album. Ak sa započúvate na kvalír v piesni, môžete počuť moje pohyby. Počujete veci klikať. To preto, lebo sme pesničku urobili veľmi rýchlo. Bola to prosto hudba napísaná z chvíľ inšpirácie. Súčasťou procesu je, že to urobíte narýchlo a potom to urobíte poriadne. Len sme tam sedeli: To je tá pieseň. Chceš pieseň aby znela rovnako ako na začiatku. Nechceš mať perfektnú melódiu. Nechceš doň dať dokonalé vokály alebo perfektnú kompresiu. Len chceš, aby to znelo ako pieseň sama. Chceš sa cítiť, akoby si bol doma sám s touto skladbou. Táto teória začala pre "Closer" od Nine Inch Nails a ďalej pre Joni Mitchell. Nemá to nič spoločné s žánrom, alebo aké hlučné a krehké to je. Neviem, aká by bola pieseň ak by sme rozmýšľaľi nad tým, že sa ju snažíme ****. Som na to tak hrdý, pretože osobne si myslím, že je to nejaký náznak toho čo bude v budúcnosti.

Kopírovať jedine so zdrojom : http://taylorswift.infoblog.sk/


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?