Taylor Swift fan-sitedaily blog

Kde sú všetci feministi?

Publikované 11.08.2017 v 15:01 v kategórii News, prečítané: 127x

V amerických novinách HuffPost publikovali článok o Taylor Swift a prebiehajúcom súdnom procese zo sexuálneho obťažovania na meet&greete pred koncertom Red Tour v Denveri, na ktorom David Mueller, DJ z rozhlasovej stanice Kygo chytil Taylor za zadok.
 Autorka článku sa zaoberá otázkami týkajúcimi feminizmu a Taylorinho súdu, článok je preložený nižšie:

Taylor Swift čelí kauze sexuálneho obťažovania, a zrazu tu niet žiadnej feministky

 

Uniká mi niečo? Mala som dojem, že viac ako kedykoľvek predtým boli feministky hlasné, reprezentatívne a obranné. Myslela som, že vidím vlnu dokonca statnejších mužov a žien na sociálnych médiách, volajúcich hlupákov na štrajk. Myslela som si, že za posledných deväť mesiacov sa vybudovala on-line armáda novinárov a užívateľov Twitteru a každého, kto je pošpinený sexizmom a jeho znepokojujúcou prítomnosťou v spoločnosti, bojuje každý deň a bráni ženy, ktoré o tom hovoria.


Ale teraz je zvonivé ticho. 


A to ticho je okolo Taylor Swift . Žena, na ktorú neustále útočia teraz z toho vyšla najhoršie.

Colorádsky DJ David Mueller žaluje Taylor Swift za škodu vo výške 3 milióny dolárov, keď tvrdila, že jej zdvihol sukňu a chytil ju počas meet&greetu za zadok. Muellera po incidente vyhodili a žaluje týmto zároveň jej matku a aj riaditeľa rozhlasovej stanice za hanobenie. Taylor za jeho prepustenie pritom nemôže.


Pokiaľ sa neberie sexuálne obťažovanie žien vážne a nie je nijak riadené lídrami našej krajiny a jej ľuďmi, je to otázka sexuálneho útoku, ktorý spôsobil, že Andrea Swiftová sa v súdnej sieni rozplakala a bolo jej na vracanie, keď videla pohľad na tvár jej dcéry po incidente.


Taktiež som videla dievčatá so slzami v očiach a zúrivosťou hovoriť online po tom čo nimi nejaký muž pohŕdal sexuálne bez akejkoľvek formy ich súhlasu. Videla som dievčatá, ktoré sa smiali, pretože si myslia, že to tak asi má byť. A videla som chlapíka ktorý hľadal výhovorku za výhovorkou ako ospravedlnenie, pretože sa snažil hľadať niečo, čím si bol na vine sám.


Videla som aj dievčatá, ktoré sa zastali aj mimo sociálnych sietí obetí. Videla som ich, ako sa tieto úplne nepríjemné reakcie snažia preniesť na bežných ľudí a politických lídrov, ktorí sa pokúšajú akokoľvek odmietnuť ženský príbeh o sexuálnom útoku alebo ho neopodstatňovať.


Títo ľudia, ktorých som videla, sú nesmierne výreční. Snažia sa vziať túto zodpovednosť a poskytnú skutočne obdivuhodné množstvo energie na podporu ženám, slávnym či nie, ktoré sa rozhodnú hovoriť o svojom sexuálnom zážitku.


Len si vezmime súdny proces speváčky Ke$he. Tony celebrít, novinárov a ostatných kričali na znechutenie voči údajnému zneužívateľovi. Adele využila svoj prejav na 2016 Brit Awards, aby verejne vyjadrila svoju podporu Ke$hy. Lady Gaga, Ariana Grande, Snoop Dogg, Kelly Clarkson, Lorde a zhluk ďalších popových hviezd urobili to isté, vrátane T.S.


Dva dni po tom, čo sudca v New Yorku odmietol Ke$hin súdny príkaz, Taylor Swift darovala 250 000 dolárov na akúkoľvek finančnú pomoc pre speváčku.


Taylor Swift po tomto dare už nechcela o týchto veciach mlčať. Tiež vyjadrila svoju podporu ženám pri marcovom pochode. Nielenže o tom napísala na všetkých sociálnych sieťach, oslavovala deň a vyjadrila svoju hrdosť každému, kto pochodoval. Samozrejme to nestačilo, pretože to nikdy nie je dosť. Bola zničená tým, že sa nemohla zúčastniť tohto pochodu.Predtým, než si moja zúrivosť prevezme moje prsty a začnem písať dychtivý odkaz každému, kto neustále nenávidí toto dievča, pretože to je to, čo všetci robia od roku 2012, dovoľte mi vás vziať späť do súdneho procesu.


Nikdy som nepočula také hlasné ticho.

Áno, @Iwatcheditbegin, všetci sú feministi, pokiaľ nepríde na rad Taylor Swift. Kde sú všetci? Kde sú mocné feministky, ktoré tak obdivujem, ktorou sa tak snažím byť? Zrazu je ticho. Ale Taylor Swift, bez ohľadu na to, bez ohľadu na to aká karta je obrátená je silná ľudská bytosť.Tay chce za odškodnenie iba 1 dolár. Predtým, ako otvoríte ústa alebo stlačíte ten malý modrý gombík v rohu na vytvorenie príspevku na Twitteri, zatvorte ho a odoberte si ruky z klávesnice. Nerobí to pre peniaze. Spolu s jej matkou to chceli nechať tak, kým ju DJ Mueller nezažaloval. Chce ukázať všetkým ostatným dievčatám, ktoré sa na ňu dívajú zbožnými očami a tých, ktorí predstierajú, že nemôžete nahlásiť sexuálne napadnutie. Musíte tieto osoby viesť k zodpovednosti. Chce ukázať ľudom, ktorí sa jej vysmievajú za jej milostný život, ale zároveň ju objektívne obviňujú, že takéto veci sa nesmú tolerovať.


A tu sa stretávame s tichom.


Zdroj: HuffPost

Pri kopírovaní uviesť aj slovenský zdroj taylorswift.infoblog.sk!!Za nás chcem však povedať, že Taylor má obrovskú podporu nás, fanúšikov. To si aj sama váži čo povedala aj pri súde. Tiež chcem dodať, že v najbližších dňoch môžte očakávať nový článok o celom tomto súdnom procese z mojej perspektívy. Veľmi rada by som sa tiež vyjadrila ku tejto celej téme v samostatnom článku!
Komentáre

Celkom 2 komentáre

 • Taylove 12.08.2017 v 16:16 Uniká mi niečo? Prečo by mal Taylor niekto nenávidieť?


 • taylorswift.infoblog.sk 14.08.2017 v 12:13 Bohužiaľ tak ako je obľúbenou celebritou je aj nenávidenou. Autorka podľa mňa skôr narážala na to, že veľa hviezdnych celebrít spočiatku Taylor nepodporilo.


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?