Taylor Swift fan-sitedaily blog

Pieseň "Shake It Off" nie je plagiát

Publikované 15.02.2018 v 18:41 v kategórii News, prečítané: 85x

V utorok (13.2.) federálny sudca Michael W. Fitzgerald uzavrel žalobu, ktorú podali Sean Hall a Nathan Butler proti Taylor Swift, Maxovi Martinovi a Shellbackovi.

Hall a Butler podali žalobu v jeseni minulého roka s tým, že text k "Shake It Off" bol plagiát ich piesne "Playas Gon,Play" napísaný nimi v roku 2001. Žalobcovia napadli časť textu, ktorú predpokladajú za kópiu vo veršoch “Playas gonna play” a “haters gonna hate,”.
V spise sudca uviedol, že tvrdenie, že “Playas gonna play” a “haters gonna hate,” nie je dostatočne odôvodnené na to, aby to siahlo na ochranu autorských práv. "Do roku 2001 bola americká populárna kultúra silne ponorená do pojmov hráčov, nenávistníkov a nenávistných hráčov," napísal sudca. "Koncepcia aktérov konajúcich v súlade so svojou podstatou nie je vôbec kreatívna; je to banálne." napísal sudca, ktorý uzavrel žalobu v prospech Swift, Martin a Shellback.

"Jediná vec, ktorú žalobcovia tvrdia, že obžalovaní kopírujú - na to aby text zasiahol autorské práva: je to príliš krátke, neoriginálne a nepripravené na to, aby oprávňovali ochranu podľa autorského zákona", uzavrel sudca.

Je možné, že skladatelia "Playas Gon 'Play" sa rozhodnú podať odvolanie, ale sudca oznámil, že to nemôžu urobiť, pokiaľ nenájdu viac podobností medzi týmito textami.

zdroj: VarietyKomentáre

Celkom 5 kometárov

 • Steeeva 16.02.2018 v 08:37 tak ako to je poriadna sprostosť, veď to nie je to isté možno ani skoro podobné, tak by som povedala, že nie je čo riešiť, dobre, že to takto dopadlo :)


 • taylove 16.02.2018 v 11:18 Nedávno som niečo podobné zachytil o Edovi Sheeranovi a nejakej austrálskej kapele.


 • Vikina 16.02.2018 v 18:41 Som rada, že to dopadlo takto lebo skutočne kvôli jednej vete povedať, že ide o kopírovanie tak nuž :D :D


 • Nicol (radcliffe-dan.blog.cz) 18.02.2018 v 20:22 Tak nevím, kdyby byla okopírovaná půlka tak neřeknu, ale tohle není ani celá sloka, achjo :D Ale jsem ráda, že to takto dopadlo


 • Ivet 13.03.2018 v 18:38 Udivuje mě kvůli jaké maličkosti byla podána žaloba. Jedná se o úplné minimum textu a může se to stát komukoliv, že se někteří umělci shodnout v pár slovech. Na co se bude podávat žaloba příště? Na to, že se bude jednat o stejný název písničky jako už někdo jiný má? Podle mě to bylo úplně nesmyslně podaná žaloba a jsem ráda, že to dopadlo dobře a tak jak má. :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?