Taylor Swift fan-sitedaily blog

Podobnosti a podůbnústky

Publikované 07.09.2017 v 11:25 v kategórii From Swiftie To Switfies, prečítané: 81x

Už pár krát som písala o veciach, či videách ktoré sa mi zdajú podobné. Môjmu bystrému oku veru neujdú ani drobné detaily a súvislosti. Nechcem určite narážať na kopírovanie, alebo niečo podobné, len som sa rozhodla zhrnúť pekne dokopy čo som si všimla, len tak pre zaujímavosť.
Tak začnem s obalom CDčka. Je čiernobiely s tvárou Taylor. A napríklad Adele má v takom štýle svoje albumy s názvami "21" a "25". Napadlo ma aj CDčko od Janet Jackson, ktoré mám aj doma a tiež je celé ladené len do čiernobielej farby vrátane obalu a bookletu, čo bude asi aj v prípade novinky od Tay.
Pri lyrics videu ma pri tomto zábere hneď napadla kniha Mathewa Quicka, príbeh, ktorý sa stal svetovým bestsellerom. Tá téma zbrane a červeného pozadia je celkom podobná, však ?
Ďalej som si všimla podobnosť s Miley Cyrus. Tá pred 7 rokmi vyšlo video k piesni Can't be tamed. A na to, že bola vtedy dobré dievča, to video všetkých prekvapilo. Mala v ňom veľké krídla, bola celá oblečená v tmavom a uväznená v kovovej klietke.
Celkom blízke ako je to teraz z Tay. Tmavý štýl obliekania, nečakaný hudobný posun a tiež scéna v klietke v novom videu.
Pri zábere ako Tay leží vo vani plnej žiarivých šperkov ma napadla Marilyn Monroe s jej piesňou "Diamonds", kde spieva, že ...diamonds are the girl best friend :)
A asi nebudem jediná, ktorá si všimla ako veľmi je podobný úvod s desivými zábermi zombie Taylor podobný s Thrillerom Michaela Jacksona. Ten mal na tento štýl celé video, Taylor len ten začiatok, ale maskovanie je (ne)nápadne podobné. Zároveň ma napadlo, že aj Michael mal problém s bulvárom a počas jeho života, a vlastne aj po smrti o ňom všeličo popísali. On sa k tomu tiež vyjadril piesňou, tá sa volá "Breaking News". Písal je dosť na rovinu a pekne vyjadril svoj postoj, skopírovala som vám úryvky textu : ...každí chce kúsok z Michaela Jacksona, reportéri sledujú každý jeho pohyb... chcú vidieť ako padám, lebo som Michael Jackson, píšete slová, aby ste ničili, ako by to bola zbraň... otáčate sa chrbtom k láske a myslíte si že ju môžte získať späť...

Dúfam že som vás zaujala a môj príspevok sa vám páčil,
pozdravuje Izabel.


Komentáre

Celkom 1 komentár

 • Veronnie_13 09.11.2017 v 17:57 tie covery vyzerajú celkom podobne ale čo sa týka tej vane, aj Katy má jednu takú staršiu fotku, kde leží vo vani s nejakými šperkami, možno je do ďalší nenápadný shade od Taylor :D


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?