Taylor Swift fan-sitedaily blog

Ready for cyborg Taylor ?

Publikované 07.11.2017 v 12:03 v kategórii From Swiftie To Switfies, prečítané: 86x

Názory, preklady a zhrnutie rôznych článkov okolo RFI videa!
Začnem vlastným názorom a ďalej si môžte prečítať skopírované články zo slovenských webov aj preklady z tých zahraničných.
Ja osobne som mala rôzne pocity z nového Taylorinho klipu. Po zhliadnutí ukážky som si povedala že je to dosť temné. A keď som si zvedavo otvorila celú novinku, začiatok sa mi páčil.. ale nakoniec som mala pocit, že si chcem prečítať nejaký článok na webe, názor iného fanúšika, nejaký popis, pocit že k tomu potrebujem vysvetlenie. Napadlo mi že je to má takú dystopicky modernú náladu, je to trochu futuristické a trochu pouličné s tými grafitmi.
Samotná pieseň sa mi páči tak sčasti. Milujej tú časť "...in the middle of the night in my dreams...", alebo ten výraz, keď hovorí "are you ready for it?" a zároveň obdivujem ako strašne rýchlo dokáže niektoré časti spievať. Zároveň sa zaraďujem do skupiny fanúšikov, ktorým toto proste nesedí. Chýba mi niečo také jednoduché a pekné ako "Ours" a dúfam že na novom CD ešte bude aj niečo viac "normálne" ako toto. Toľko môj názor, poďme sa pozrieť čo píšu médiá.

"Taylor Swift nikdy nepatrila medzi speváčky, ktoré by chceli zaujať niečím iným než svojou hudbou. Tomu je ale zjavne nadobro koniec a Taylor sa rozhodla definitívne zbaviť nálepky dobrého a slušného dievčaťa. Dvadsaťsedemročná speváčka pritvrdila aj novou hudbou. Prvý singel s názvom Look What You Made Me Do znie na jej pomery netradične drsne."
Web si myslel, že Taylor sa vo videu skutočne vyzliekla, že išla donaha a až nakoniec pripúšťajú možnosť že v skutočnosti je to kostým.. Ďalej hodnotia takto:"...Ready For It? však namiesto hudobného zážitku prináša so sebou skôr filmový. Taylor sa v ňom predstavuje ako hlavná hrdinka sci-fi filmu."markiza.sk


Na veřejnost pronikly hanbaté snímky americké zpěvačky Taylor Swift, každopádně se rozhodně nemá za co stydět. Co se nahoty týká, ještě v roce 2017 se k ní Taylor Swift vyjadřovala úplně jinak.„Pro mne je snazší zůstat oblečená, nikdy jsem netoužila se vysvléct před kamerou. Netoužím po tom. Pro moji hudbu je to příliš riskantní,“ řekla. Tehdy o odhalování mluvila v souvislosti se svými intimní texty, v nichž vystupují její milenci tak důvěrně a s tolika detaily, že lze poznat, o koho jde. „To je podle mne dokonce osobnější, než kdybych si vyhrnula tričko.“prask.nova.cz/

Na futuristickom vizuále plnom špeciálnych efektov pracovala so svojim dvorným tvorcom videoklipov Josephom Kahnom. Vezúc sa na aktuálnej vlne úspechu filmu Blade Runner 2049 z mladej Američanky najnovšie vytvoril kyborga zavretého v technologicky špičkovej klietke uprostred schátralého nákupného centra. Medzitým ju spoza skla "provokuje" stále tá istá modrooká blondínka v kapucni, kým sa obe naraz nedotknú skla. Taylor - kyborg je voľná, zatiaľ čo speváčka zo začiatku videa horí spolu s ostatnými robotmi.
hudba.zoznam.sk
Aby som objasnila ide o remake filmu z roku 1982. V novej verzii s názvom Blade Runner 2049 má hlavnú úlohu Ryan Grosling a v kinách je práve v tomto období. Webová stránka sa na to odvoláva asi práve preto, že ide o úspešný film, ktorý je poriadne sci-fi a z budúcnosti čo robí rovnaký dojem ako ...Ready for it.
Nové video nasbíralo za pouhé 3 hodiny už více než milion zhlédnutí a 350 tisíc lajků!
Na co se připravit? Ve videu je hodně střihu (jak jinak), světel, a hlavně vizuálních efektů a robotiky! Chtěl/a jsi někdy vidět Taylor Swift jako kyborga? Teď máš možnost! Ve videu totiž sexy zpěvačka bojuje sama se sebou, se svým dalším já.V tomto singlu navíc Tay zpívá i o svém současném příteli, Joe Alwynovi (26).“Some boys are trying too hard / He don’t try at all though / Younger than my exes but he acts like such a man, though.
jenproholky.cz

Magazín Rolling Stone, prišiel s trinástimi teóriami, ktoré by podľa neho mohli dekódovať videoklip pre širšie publikum než len speváčku samotnú. Fanúšikovia sledujúci kariéru autorky hitu Blank Space si však scénu s hi-tech klietkou môžu poľahky vysvetliť aj ako tlmenie energickej Taylor médiami. Prelom môže potom znamenať dotyk s minulosťou, pričom stará Taylor umiera, čo naznačuje aj v pilotnom singli z nadchádzajúceho CD. Video je zároveň v súlade aj s textom skladby. Speváčka v nej sľubuje svojmu zatiaľ súčasnému priateľovi Josephovi Alwynovi, že v ich vzťahu už bude naozaj nová.
Novinári z Rolling Stone sa domnievajú, že nápisy na stenách bunkra (UR Gorgeous, All Eyes On Us alebo I Love You In Secret či This Is Enough) sú časťou tracklistu. Stále otvorenou a realistickou možnosťou zostáva však aj to, že sa Taylor Swift zahráva s pozornosťou médií.

Ďalší deň, dalšia fanúšikovská teória okolo Taylor Swift. Popová princezná uvolnila hudobné video k jej piesni "Ready For It" (z jej nadchádzajúceho očakávaného albumu Reputation) vo štvrtok v noci. Ešte pred uvoľnením fanúšikovia začali mať myšleinky o tom ako sa speváčka snaží komunikovať svojimi vizuálmi. Každý kto videl zložité "Look What You Made Me Do" vie, že aj nové video pravdepodobe ukrýva odlišnú a tajnú správu.
V ukážke z videa Swift je v scéne s kapucňou, potom v body, a ona tiež rozbíja sklo a fanúšikovia si myslia, že tým vstupuje do hráčskej kultúry.Jedna fanúšička, ktorá je na stránke Tumblr ako používateľ "adelaideswifts" naznačuje že Swiftová, ktorá má kapucňu je nejaký typ osoby, ktorá je gamer, osoba ktorá chce oslobodiť svet "v ktorom ľudia chcú akoby zapnúť a vypnúť Taylor tak ako sami chcú". Ľudia ju chcú ovládať a ona sa oslobodzuje rozbitím sklenenej steny, keď sú všade blesky a už viac nechce byť v krabici, v uzavretom priestore ovplyvňovaná médiami, falošnými priateľstvami, mužmi, žánrami hudby a jej vlastnou reputáciou.Time.com
Odkedy Taylor vydala ukážku nového videa s nahou robotickou Taylor, každý bol smädný po celkom vizuále.
Taylor hudobne siahla po repovo-synteticko-popovej skladbe pravdepodobne inšpirovanej láskou k Joeovi Alwynovi, čo tvorí celú atmosféru.papermag.com

Internetová stránka Independent hneď v titulke označil video za kontroverzné. Popová hviezda sa objavila v scéne v nahom body oblečení a tiež v niekoľkých akčných scénach. Ďalej pokračuje príspevok citovaním Telegraphu: Telegraph Taylor odsúdil za to, že je pokrytecká, keď poukázal na to, ako speváčka kedysi tvrdila že zo seba nepotrebuje dávať dole oblečenie, na to, ale predávala rekordy.

Web poukazuje na tvrdenia fanúšikov, ktorý postrehli podobnosť s filmom Ghost in the shell, ktorý scény nového videa nápadne pripomínajú spolu s kostýmov "nahej" Taylor, je nápodobný tomu, ktorý má v spomínanom filme Scarlett Johansson. Zároveň je tam je tiež scéna, kde Tay rozbíja sklenný múr, ktorý sa zdá byť inšpirovaný scénou v Ghost in the shell.Independent.co.ukNo podobnosť medzi novým videom a spomínaným filmov je naozaj značná, pridávam obrázok, posúďte samy.
27-ročná speváčka vytvorila tento týždeň veľa rozruchu, keď si ľudia mysleli že v klipe nemá na sebe nič oblečené. Taylorineho hudobné video pre jej singel "LWYMMD" prelomil rekordy a stal sa najrýchlejším sledovaným videom všetkých čias na YouTube, nenechajme si teda ujsť ani jej novinku Ready for it !
justjaredjr.com

Pripravila Izabel.

Komentáre

Celkom 3 komentáre

 • Steeeva 08.11.2017 v 08:38 tak to neviem ti povedať ale si myslím, že prevažná časť albumu bude takto vyzerať, drsne, asi potrebuje Taylor zo seba niečo dostať týmto albumom, a súhlasím tá časť piesne sa páči veľmi, ale je to dosť futuristické


 • Petra Avos 09.11.2017 v 16:00 Mě osobně se ty nové písničky moc líbí, protože mám ráda trochu tvrdší styl než třeba Wildest Dreams ale i to se mi celkem líbí. Jak už psala Steeeva asi se potřebuje z něčeho dostat a ja to naprosto chápu, protože každý z nás měl někdy chvilky kdy mu nebylo úplně nejlíp


 • Veronnie_13 09.11.2017 v 18:04 mne osobne sa klip páči, len keď si to človek pozrie raz tak je toho na neho vela, pretože je tam opäť vela skrytých symbolov (filmografia tohto albumu je skrátka geniálna). len nedávno mi vlastne došlo že Taylor robí tieto klipy hlavne pre nás a dáva do nich toľko symbolov a skrytých metafor lebo vie, že sme inteligentní a že ich rozlúskneme :D


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?