Taylor Swift fan-sitedaily blog

Shades

Publikované 11.02.2017 v 09:27 v kategórii From Swiftie To Switfies, prečítané: 100x

Z 50 odtieňov sivej prešlo šialenstvo okolo tejto série do temnoty. V mojom článku dnes trochu uvažovania a informácii o filme aj jeho knižnej predlohe a k tomu recenzia a všetky soundtracky.


Keď pred dvoma rokmi vyšiel film 50 odtieňov sivej, pamätám si ako o ňom všetci hovorili, boli toho plné médiá a do kín chodilo množstvo ľudí.

Mňa sa to nedotklo, nepatrím k fanúšikom tohto filmu a myslím že to nieje tak celkom v zhode s mojimi hodnotami. Ale nezavrhujem ho, lebo každý má svoj vkus a aj tento film si našiel množstvo fanúšikov. A kedže Taylor naspievala pieseň k pokračovaniu 50 Shades, zdá sa mi dobré niečo o tom napísať.

Úprimne si myslím, že nie je celkom správe pozerať takéto veci, a aj keď nechcem moralizovať, možno sú niektoré veci príliš osobné a intímne, aby sa s nimi malo obchodovať vo filmovom priemysle a húfne sa pozerať a erotické filmy. Aj keď má byť vraj 50 Shades darker romantickou drámou.
Keď už viete že niesom fanúšikov tejto série, viete že nemôžte čakať žiadnu receziu, alebo niečo také, takže aspoň nejaké fakty.

Aj teraz, keď do kín prichádza 50 odtieňov temnoty, očakáva sa že to bude veľmi úspešný film. Aspoň v kinách čo poznám sú pridané viaceré premietacie časy a lístky sa dali rezervovať skôr ako bežne. Uznávam že sa málokedy stáva aby nejaký príbeh chystil také množstvo ľudí, takže autorka knihy má svoj úspech ako aj tvorcovia filmu.
Zaujímavosti, popis aj video k aktuálnemu filmu nájdetu tu: http://www.csfd.cz/film/383550-padesat-odstinu-temnoty/zajimavosti/?type=film

Počula som názory, že v knihe bolo viac scén čo sa do filmu nedostali a že tento zostal byť menej "horúci" a viac romantický. Takže kto má záujem o všetky tie detaily a intímnosti, mal by si prečítať knižnú sériu, ktorá bola predlohou pre film.

Lebo na začiatku tu bola kniha. Vyšla v roku 2011 ako prvá časť erotickej trilógie od autorky E.L.Jamesovej. To bola časť 50 odtieňov sivej, ďalšou je pokračovanie 50 odtieňov temnoty a na záver 50 odtieňov slobody.
Momentálne je zaujímavou druhá časť podľa ktorej je natočený tento film. Rôzne info o tejto knihe a tiež recenzie nájdete v nasledujúcom linku:http://www.databazeknih.cz/knihy/padesat-odstinu-padesat-odstinu-temnoty-143726

Pieseň Love me like you do (https://www.youtube.com/watch?v=AJtDXIazrMo) od Ellie Glouding všetci dobre poznáme. Bola v rebríčkoch hitparád, má množstvo zhliadnutí na youtube, mnohí ju asi majú doteraz v mobiloch a prehrávačoch a stále býva aj na televíznych videokanáloch a v rádiách. Z tejto krásnej skladby sa proste stal hit. Zdá sa byť jasné, že aj ďalší soundtrack je predurčený k úspechu. Takže Taylor ňou môže osloviť ďalších ľudí, bude mať ďalší veľký svetový hit a v neposlednom rade si na tom určite aj riadne zarobí. Duet Taylor zo Zaynom má názov I don't wanna live forever a text aj s prekladom nájdete tu: http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/swift-taylor/i-don-t-wanna-live-forever-taylor-swift-zayn-789070.
Text vraj napísala Tay v spolupráci so spevákom Samom Dewom a hudobníkom Jackom Antonoffom, ktorý sa postaral tiež o produkciu.
Očakávané video k piesni malo premiéru 26. januára. Zayn a Taylor sú v ňom vlastne dvojica, každý si spieva svoju časť, a spolu sú tam len pár sekúnd. Tvorcovia sa do videa snažili dostať vášeň aj hnev. V klipe môžte vidieť Zayna (ktorý mi svojím lookom pripomína výzor mladého teroristu), a tiež Taylor s perfektným meke-upom a v spodnom prádle. Pieseň je dobrá, páči sa mi stále viac, ale úprimne som od videa asi čakala viac. Keď som si ho pozrela stále som čakala čo sa stane a neprišlo nič, len to zrazu skončilo. Ako príbeh bez konca so slovami "... until you come back home".
Je to rytmická skladba so super hudbou a chytľavým refrénom, ktorý vám zostane v hlave a musíte si ho stále spievať. Je to dobrá pieseň ktorú a o ktorej budeme ešte často počuť.

Okrem duetu Zayna a Taylor Swift "I Don't Wanna Live Forever" budú vo filme aj nasledovné piesne, ktoré tvoria celý tracklist soundtrackov: Halsey - Not Afraid Anymore, JRY - Pray (feat. Rooty), Tove Lo - Lies in the Dark, Toulouse - No Running From Me, John Legend - One Woman Man, The-Dream - Code Blue, Nick Jonas & Nicki Minaj - Bom Bidi Bom, Sia - Helium, Kygo - Cruise (feat. Andrew Jackson), Corinne Bailey Rae - The Scientist, Jose James - They Can't Take That Away From Me, JP Cooper - Birthday, The Avener - I Need a Good One (feat. Mark Asari), Joseph Angel - Empty Pack of Cigarettes, Anderson East - What Would It Také, Frances - What Is Love?, Danny Elfman - On His Knees, Danny Elfman - Making It Real.

Izabel

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?