Taylor Swift fan-sitedaily blog

Southwest magazín scany + prelozený rozhovor

Publikované 10.05.2015 v 09:53 v kategórii interviews, prečítané: 217x

Časopis Southwest publikoval vo svojom poslednom vydaní rozhovor s Taylor Swift, v ktorom speváčka hovorí o svojej novej fáze v jej hudobnej kariére.
Taylor Swift je zameraná na svoje ambície, napriek tomu ju to necháva zraniteľnou. Tvrdí, že má stále slabosť pre vonné sviečky. Vždy nás všetkých prekvapí nejakým náhodným aktom pokory ako napríklad klope na dvere svojim fanúšikom v pyžame s mačacou podtlačou a nesie veľa darčekov. Genialita Taylor Swift je fakt obrovská.

Nie je to tak dávno čo bola hviezda country. Teraz prešla ku pop hudbe. Toto riziko môže znamenať začiatok konca pre každého, kto žije v žiare reflektorov. Ale pre Taylor? V deň nášho rozhovoru, Fortune vydala svoj zoznam "najväčší svetoví lídri". Umiestnila sa na šiestom mieste, hneď za generálnym riaditeľom, niektorými prezidentmi, premiérom a pápežom.


J. Rentilly: Vaše posledný album, 1989 odhaľuje umelca v prechode od iného žánru. Je to odlišné od vašich predchádzajúcich diel, a to nielen zvukovo, ale aj lyricky. Tam je zrejmá múdrosť a útržok z vašich posledných 2 rokov. Zdalo sa vám vydanie tohto albumu rizikom pre vás?

Taylor Swift: Rozhodne. Vo mojich dvoch posledných albumoch, hlavné postavy boli chlapci, ktorí mi zlomili srdce, alebo niekto, do koho som sa zamilovala. Oni boli "láska" a "nejaký chalan". [Smeje sa] To album má väčší rozhľad, myslím, o prechádzaní životom v mojej 25. Každá pieseň je o učení na inú lekciu.

JR: Ako sa vyvíjate ako umelec?

TS: Urobiť popový album po štyroch country albumoch bola najriskantnejšia vec, ktorú som mohla v poslednej dobe urobiť . Nikto v mojej nahrávacej spoločnosti pochopil, prečo som chcela opraviť niečo, čo nie je zlomené, ale bola to moja intuícia nie mužov v oblekoch v konferenčnej miestnosti. Je to pravdepodobne najodvážnejší vec, ktorú každý z nás môže počúvať, čo nám naše inštinkty hovoria.

JR: Takže intuícia je váš sprievodca?
TS: Rozhodne. Ale intuícia je sprevádzaná radom logických a praktických myšlienok. Vaša intuícia musí nasledovať dobrý plán.

JR: Je to ťažšie pre vás otvoriť sa vo svojom písaní pretože svet sa zdá byť posadnutý každým detailom vášho života?
TS: Napísať osobnú hudbu nebolo ťažké, ale vplyv je stále intenzívnejší. Asi by som to mala brať ako kompliment, že ľudia sa starajú o to, čo píšem.

JR: To je akt dôvery a viery?
TS: Ja som vyrastala na tom, že sa musím naučiť určité prekážky prekonať. Zmenila som veľa v posledných dvoch a pol rokoch. Takže možno trochu oboje. Myslím, že dobrý život pozostáva z oboch.

JR: Čo môžeme očakávať od vášho svetového turné?
TS: Keď som pracovala na albume 1989, prvá otázka, ktorú som si položila , bolo "Ako môžem prekonať Red?". V mojej mysli, odpoveď bola vždy jednoduchá: Musím to spraviť rozdielne aby nebolo možné porovnávať tieto dva.

Scany :


Pozor !!

Preložila som vám celý rozhovor zo scanov a bola by som rada keby ste to nikto nekopírovali pretože to prepisovanie a prekladanie mi zabralo naozaj veľa času! Ale ak sa preto rozhodnete tak kopírovať jedine so zdrojom : http://taylorswift.infoblog.sk/

Komentáre

Celkom 4 komentáre

 • Tina 10.05.2015 v 10:30 Som rada, že si preložila tento rozhovor, musel ti dať veľa práce. Vždy je risk, keď umelec zmení svoj doterajší žáner hudby, ktorý robil v posledných rokoch a Taylor sa podarilo, aby sa fanúšikom páčili aj jej nové piesne a niet sa čomu diviť, lebo tie piesne sú vážne úžasné :)


 • kaja 10.05.2015 v 13:28 Tiež som rada za preklad rozhovoru, určite muselo byť pre ňu ťažké prejsť z country hudby na pop. Ale Taylor sa to vydarilo a jej pesničky majú radi skoro všetci :-)


 • Evushka 10.05.2015 v 18:55 Takže terajší album čo urobila je popový žánrovo? A odtiaľ pochádza aj Blank Space? Pop mám totižto radšej než Country, k tomu neinklinujem vôbec. Len čo sa mi možno 2 pesničky predtým od nej páčili a neviem či to bol country štýl, alebo len zhoda náhod. A teraz mi tie jej pesničky prídu lepšie.


 • J. 10.05.2015 v 19:20 Som fakt rada že sem dávaš tieto rozhovory, samej by sa mi to po anglicky čítať nechcelo :))


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?