Taylor Swift fan-sitedaily blog

Taylor a soundracky. Soundtracky od Taylor.

Publikované 10.07.2017 v 19:34 v kategórii From Swiftie To Switfies, prečítané: 86x

Hudba a filmy sú dve oblasti umenia, ktoré má rád proste každý. Aj keď nie ste zrovna veľký filmový fanúšik, určite si raz za čas radi pozriete nejaký film. A aj ten, kto možno nie je veľký fanúšik konkrétneho interpreta, si niekedy pohmkáva melódiu, alebo sa mu proste podľa počutia zapáči náhodná skladba z rádia. Bohatá ponuka žánrov hudby aj filmu dáva každému možnosť nájsť si niečo srdcu blízke. Určite aj vy máte svojich favoritov z hercov a svoje obľúbené skladby v playliste.
Je tu ale jedna oblasť, kde sa hudba a filmy prepájajú. A to sú soundtracky. Proste filmová hudba, ktorá mu dodá osobitú atmosféru. Tajomné tóny, keď sa deje niečo vážne a radosť tam, kam to patrí. Aj Taylor sa podielala na niekoľkých soundtrackoch, takže som sa rozhodla trochu ich zhrnúť priblížiť. A tiež nadviazať na môj predchádzajúci príspevok, ktorý bol čisto o filmoch.

Hannah Montana - Crazier
Film Hannah Montana: The Movie som už bližšie spomínala v predchádzajúcom príspevku. Taylor vo filme hrala úlohu mladej speváčky na country zábave, vo filme aj spievala a tak sa jej romantická pieseň s názvom Crazier zaradila medzi ostatné soundtracky filmu. Tých bolo hodne, keďže to bol v podstate akoby muzikál a spievalo sa v ňom každú chvíľu. Ak náhodou túto Taylorinu pieseň nepoznáte pridávam video. 

Ramona - A place in this world
V 2010 vyšiel film s názvom Ramona and Beezus od spoločnosti Disney. Je to pekný rodinný film. Hlavnú úlohu tu majú sestry, tými sú herečky Selena Gomez a Joey King. Túto si určite pamätáte aj z Taylorinho klipu "Mean". Vtedy bola naozaj zlatým dievčatkom, ktoré si hneď obľúbite. No medzičasom z nej vyrástla už skoro dospelá slečna.

Hunger Games - Safe and Sound; Eyes Open
Nasledujúci rok 2011 a veľký filmový hit Hry o život, konkrétne jeho prvá časť Aréna smrti. Taylor Swift pre film nahrala dve piesne. Jednu s duom The Civil Wars - Safe and Sound. Krásna balada získala aj smutný klip, vystihujúci celkovú atmosféru. Samotná pieseň je naozaj krásna, čo viac dodať.Druhým songom pre film bola pieseň - Eyes Open. Opäť skôr smutná ale zase aj veľmi pekná. K tejto vyšlo aj zaujímavé lyrics video.

Navždy Spolu - Enchanted
Film s názvom Manželský sľub (The Vow) vyšiel v roku 2012. Hlavné úlohy v ňom majú Rachel McAdams a Channing Tatum. Ja osobne som film, priznám sa, nevidela, ale zistila som že aj tu sa objavila pieseň od Taylor, konkrétne Enchanted. Takže romantická pieseň pre romantický film.

One chance
Životná šanca/ Životní šance: Příběh Paula Pottse je hudobný životopisný britský film z 2013teho. Hlavnú úlohu tu má James Corden, ktorého určite poznáte z jeho show Carpool karaoke (kde vozí v auto známe osobnosti a spolu s nimi spieva a rozpráva sa). Taylor pre tento film spravila oficiálny soundtrack s názom Sweeter Than Fiction. Podľa mňa krásna pieseň plná energie, ktorá sa vám hneď dostane do hlavy.

Tajný život maznáčikov - Welcome to New York
The Secret Life of Pets je animák z minulého roka od tvorcov Mimoňov. Zobrazuje čo sa môže stať keď necháte doma svojho maznáčika samého. Konkrétne tu vystupuje psík Max, ktorý si najprv myslí že jeho panička ho má najradšej na svete a potom sa nevie vyrovnať zo skutočnosťou, keď ona dovedei domov iného psa. Ja som na tento film bola aj v kine, podľa mňa celkom milý animák a k jeho dobrej nálade prispeje hneď na začiatku pieseň WTNY, ktorá vovádza do života v meste, kde sa odohráva dej.

50 Shades Darker - I don't wanna live forever
A nakoniec novinka kroú ani netreba pripomínať. O tej sa tu na blogu už popísalo dosť. Proste 50 odtieňov temnoty, ako druhé pokračovanie zo svetoznámej erotickej trilógie, do ktoej Taylor splu zo Zaynom z bývalej 1D vytvorili pieseň IDWLF, ktorá je veľmi popoulárna, skvelá a má aj hodiace sa video.

Pripravila Izabel

Komentáre

Celkom 2 komentáre

 • Vikina 11.07.2017 v 16:11 U mňa osobne vedú piesne I don't wanna live forever a Crazier a vôbec som netušila, že Tay spievala aj pre film The View čo je jeden z mojích najobľúbenejších takže milé prekvapenie ♥


 • Steeeva 11.07.2017 v 19:53 tak to je pravda ja som si to tiež všimla a stalo sa mi to, že som myslela na pesničku alebo pospeovala a to, že naspievala niekoľko pesničiek pre filmy som vedela a naj je tá z Hunger Games


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?