Taylor Swift fan-sitedaily blog

Ženy, ktoré dostali ocenenie za album roka skôr ako mali 25 rokov

Publikované 07.02.2018 v 11:56 v kategórii From Swiftie To Switfies, prečítané: 78x

Udeľovanie cien Grammy sa už konalo ako viete, no na blogu bol hiatus a tento článok od Izabel sa tu preto ocitol až teraz.
Blíži sa večer, kedy sa budú udeľovať ceny Grammy a na stránke Bilboard sa objavil článok dokumentujúci ženské hviezdy, ktorým sa ho v predcházajúcich rokoch cenu Grammy podarilo získať. Nás najviac zaujíma Taylor, ale pridávam aj ostatné umelkyne v mojom voľnom preklade pôvodného článku.

Vek 21 rokov sa v Amerika spája s tým, že pitie alkoholu sa stáva legalnym. A kým sa iní mladí američania môžu tešiť z tohto faktu, Taylor vo veku 21 rokov dosiahla pôsobivý úspech a získala Grammy za jej v druhý album "Fearless".Keď Lorde vyhrala dve Grammy za “Royals” v roku 2014, mala 17 rokov a bola treťou najmladšou sólovou speváčkou v histórii, ktorá si odniesla domov takúto sošku. A teraz v 21 rokoch sa môže stať druhou najmladšou víťazkou v kategórii albumov ak získa cenu za nové CD "Melodrama".V rovnakom veku ako má teraz Lorde získla Grammy aj speváčka Alanis Morissette z debutom "Jagged Little Pill" v roku 1996.Barbra Streisandodštartovala jednu z najplodnejších hudobných kariér v umení 20. storočia so svojim albumom "The Barbra Streisand Album", ktorý vyhral v roku 1963, kedy mala iba 22 rokov.23 ročná Lauryn Hillzískala až 10 nominácií v roku 1999, z čoho výherných bolo pre ňu Grammys s jej prvým aj jediným sólo LP "The Miseducation of Lauryn Hill".A nakoniec ešte Adele- tá dostala prvú Grammy v roku 2012. Keď mala 21 rokov nahrala CD s príznačným názvom "21", ktorého piesne sa stali hitmi a jej snaha sa dočkala uznania. https://www.billboard.com/articles/news/grammys/8094853/grammy-album-of-year-youngest-winners-women-list

Tak čo, koľko rokov máte vy? Viete si predstaviť že by ste niečo také dokázali a v takomto mladom veku sa ocitli medzi uznávanými spevákmi?
Izabel

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • Steeeva 08.02.2018 v 11:09 je to naozaj skvelé, že to takto zhrnuli do jedného článku, niekedy to je až neuveriteľné, že to dosiahli už v tak mladom veku, Taylor je proste výnimočná žena ktorá toho určite dosiahne ešte viac :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?