Taylor Swift fan-sitedaily blog

Životopis

Publikované 18.01.2015 v 12:27 v kategórii Uncacorized, prečítané: 1226x

Taylor a jej " magická " príhoda o počítačovom technikovi, ktorý ju naučil hrať na gitaru, keď mala iba 12 rokov. Ostatní ľudia z jej minulosti ako napríklad donášač pizze, ktorý ju tiež naučil pár lekcií alebo fotograf, ktorý jej pomohol začať na jej ceste ku sláve... Vedel/a si to o Taylor? Ak nie, tak čítaj pozorne ďalej a dozvieš sa viac!
Taylor Swift sa narodila 13.decembra 1989 v Reading, Pensylvánia a vyrástla vo Wyomissingu. Jej rodné meno je Taylor Alison Swift.  Jej otec Scott Kingsley Swift je finančný poradca Merill Lynch. Scott vyrastal v Pensylvánii a je potomkom troch generácii bankových prezidentov. Jej matka Andrea ( rodená Finlay) je žena v domácnosti, ktorá predtým pracovala ako manažérka marketingu. Mladší brat Taylor Swift, Austin,je absolventom University of NotreDame. Taylor s bratom navštevovali cirkevnú školu. Tay spolu s bratom navštevovala škôlku na Alvernia Montessori,a neskôr bola vzdelávaná vo Wyndcroft-skej škole. Keď mala Taylor deväť rokov, spolu s rodinou sa presťahovali do Wyomissingu v Pensylvánii.
Taylor Swift a jej rodina vlastnili niekoľko koní a Shetlandského poníka a medzi jej prvé hobby patrila anglická jazda na koni.Jej mama ju prvýkrát posadila do sedla , keď mala deväť mesiacov. Jej mama chcela vraj aby bola džokejka (profesionálna jazdkyňa na koni), ale Taylor zhruba vo veku deväť rokov sa intenzívne začala zaujímať o hudobné divadlo. Jej mamu to vraj zarmútilo, no uvedomila si, že Taylor nemôže plniť sny niekoho druhého. Tay neskôr vystupovala na mnohých Berks Youth Theatre Academy a pravidelne cestovala do Broadway kvôli vokálnym hodinám a hodinám herectva. Obrátila svoju pozornosť na country hudbu. Víkendy trávila vystupovaním na miestnych festivaloch,veľtrhoch, v kaviarňach a v záhradných kluboch. V jedenástich rokoch, po mnohých neúspešných pokusoch Taylor vyhrala miestnu talentovú súťaž.
V roku 2006 vydala svoj prvý singel s názvom Tim-McGraw, po ktorom onedlho nasledoval prvý album s názvom Taylor Swift. Pieseň Our Song z albumu Taylor Swift sa umiestnila na prvom mieste Billboard magazine. V novembri roku 2008 vydala svoj druhý album Fearless. Album Fearless bol 14x prvý v zozname Billboard 200 , ale nie za sebou. S piesňami z albumu ako Love Story a You Belong With zožal veľký úspech. V októbri 2010 Taylor vydala svoj tretí album s názvom Speak Now, ktorého sa za prvý týždeň predalo viac ako milión kusov. Treria singlovka Mean priniesla Taylor Swift Grammy cenu za "Najlepšiu country nahrávku"a "Najlepšiu country pieseň". Jej štvrtý album Red sa dostal na regály obchodov v októbri roku 2012. Z piesní "We Are Never Ever Getting Back Together" a "I Knew You Were Trouble" sa stali celosvetové hity. Jej piaty album 1989 bol vydaný v roku 2014 a už v počas prvého týždňa sa predalo viac kópií ako všetkých predaných albumov za posledných 12 rokov. Taylor Swift sa zatiaľ ako prvej a jedinej interpretke podarilo predať viac než milión kópií z troch albumov za týždeň. S piesňami "Shake It Off" a "Blank Space" dosiahla číslo jedna v Billboard Hot 100. Zvolili ju za autorku piesne roka a môže sa pochváliť oceneniami ako 6 Grammy , 7 Country Assocation Awards, 6 Academy of Country Music Awards a 13 BMI Awards. Všade vo svete predala viac ako 20 miliónov albumov a 50 miliónov singlov. Popri spievaní rada účinkuje vo filmoch. Hrala v CSI , Valentin´s Day a v animovanom filme The Lorax či vo filmovej podobe knihy The Giver.

Doplnené : Taylorino novorodenecké oznámenie 
Doplnené : Taylor a filmy. Taylor vo filmoch.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?