Taylor Swift fan-sitedaily blog

Životopis

Publikované 18.01.2015 v 12:27 v kategórii Uncacorized, prečítané: 948x

Taylor Swift povedala " magickú " príhodu o počítačovom technikovi, ktorý ju naučil hrať na gitaru, keď jej bolo 12. Ostatné postavy z jej minulosti ako napríklad donášač pizze, ktorý ju tiež naučil pár lekcií alebo fotograf, ktorý jej pomohol začať na jej ceste ku sláve.
Taylor Swift sa narodila 13.decembra 1989 v Reading, Pensylvánia a vyrastla vo Wyomissingu.Jej rodné meno je Alison Taylor Swift.  Jej otec Scott Kingsley Swift je finačný poradca Merill Lynch. Scott vyrastal v Pensylvánii a je potomkom trioch generácii bankových prezidentov. Jej matka Andrea ( rodená Finlay) je žena v domácnosti, ktorá predtým pracovala ako manažérka marketingu. Mladší brat Taylor Swift, Austin je absolventom University of Notre Dame. Taylor s bratom navštevovali biblickú školu. Navštevovala škôlku na Alvernia Montessori, beh františkánskych mníšok a neskôr bola vzdelávaná vo Wyndcroft-skej škole. Keď mala Taylor deväť rokov, s rodinou sa presťahovala do Wyomissingu v Pensylvánii.
Taylor Swift a jej rodina vlastnila niekoľko koní a Shetlandského poníka a jej prvé hobby bola Anglická jazda na koni. Jej mama ju prvýkrát posadila do sedla , keď mala deväť mesiacov. Vo veku deväť rokov sa Taylor začala zaujímať o hudobné divadlo. Vystupovala na mnohých Berks Youth Theatre Academy a pravidelne cestovala do Broadway kvôli vokálnym hodinám a hodinám herectva. Obrátila svoju pozornosť na country hudbu. Víkendy trávila vystupovaním na miestnych festivaloch,veľtrhoch, v kaviarňach a v záhradných kluboch. V jedenástich rokoch, po mnohých neúspešných pokusoch Taylor vyhrala miestnu talentovú súťaž.
V roku 2006 vydala svoj prvý malý album s názvom Tim-McGraw, ktorý onedlho nasledoval sama po sebe. Pieseň Our Song z album Taylor Swift bola na prvom mieste Billboard magazine. V novembri roku 2008 vydala svoj druhý album Fearless. Album Fearless bol štrnásť-krát prvý na zozname Billboard 200 , ale nie za sebou. S piesňami z album Fearless Love Story a You Belong With me mala veľký úspech. V októbri 2010 Taylor vydala svoj tretí album s názvom Speak Now, z čoho sa za prvý týždeň predalo viac ako milión kusov. Treria singlovka Mean priniesla Taylor Swift Grammy cenu za "Najlepšiu country nahrávku"a "Najlepšiu country pieseň". Jej štvrtý album Red sa dostal na regály obchodov v októbri roku 2012. Z piesní "We Are Never Ever Getting Back Together" a "I Knew You Were Trouble" sa stali celosvetové hity. Jej piaty album 1989 sa vydal v roku 2014 a už v otváracom týždni sa predalo viac kópií ako v albumoch v predchádzajúcich dvanástich rokoch. Taylor Swift zatiaľ ako prvá a jediná konala tak, že predala viac než milión kópií z troch albumov za týždeň. S piesňami "Shake It Off" a "Blank Space" dosiahla číslo jedna v Billboard Hot 100.Zvolili ju za autorku piesne roka a môže sa pochváliť so 6 Grammy , 7 Country Assocation Awards, 6 Academy of Country Music Awards a 13 BMI Awards cenami. Všade vo svete predala 20 miliónov albumov a 50 miliónov singlov. Popri spievaní rada účinkuje vo filmoch. Hrala v CSI , Valentin´s Day a v animovanom filme The Lorax.

Doplnené : Taylorino novorodenecké oznámenie 

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?