Taylor Swift fan-sitedaily blog

Zoznam skladieb najlepších popových piesní roku 2014 podľa britského časopisu the Guardian

Publikované 28.12.2014 v 18:08 v kategórii News, prečítané: 189x

Britský časopis the Guardian zverejnil zoznam najlepších popových skladieb za rok 2014. Medzi nimi je aj Shake It Off od Taylor alebo Boom Clap od Charli XCX.
Britský časopis the Guardian zverejnil zoznam najlepších popových skladieb za rok 2014.

Tu sú :

Taylor Swift – Shake It Off

Ak by som trúfol hádať, povedal by som, že som počul Shake It Off - prvý singel z Taylorinho prvého oficiálneho popového albumu, 1989 - skoro tak často ako názor k jeho tvorcom, ktorý už bol napísaný. Takže veľakrát. Na papieri, všetko o Shake It Off by malo byť dráždivé - tak, vďaka druhu pop zázraku, ktorý sa zvyčajne stane, keď sa jedná o výrobcu Max Martin, celá tá vec zapadne dokopy tak dokonale a tak radostne (tie aplauzy), ktoré chcete do omietky na masívne zubaté úsmevy, hodiť sa do hodvábnych univerzitných sák a dopriať si nejaký nepríjemný svadobný tanec. Plus, ak je tu nejaký dôvod prečo túto pieseň nemáte radi, v piesni je dodaná odpoveď, tak pokračujte v “hate, hate, hate, hate, hate”, nikam vás to neprivedie.


Sia – Chandelier

V popovom svete nasýtenom televíznymi talentami, na jednej strane cez spievanie a zdvorilé prípravné trilkovanie, zvyčajne cez tanečné skladby, na strane druhej, čistý vokálny výkon Sie v Chandieler vyniká míle. Zdržanlivá a takmer nonšalantná v temperamentnosti, vytrvalo stavia na emocionálny impulz zboru, ktorí narazí so zdrvujúcim revom “I’m gonna swing from the chandelier,” prvé a posledné slová čerpané takmer na bode zlomu. Chandelier taktiež dokáže ľahko zložiť to krásne popové kúzlo výroby piesne na niečo neuveriteľne smutné ( v podstate sebazaprenie závislosti ), zvuk úplne životu pritakávajúci. V niekoho iného rukách by jeho všadeprítomnosť znamenala milión napodobnených verzii v rôznych televíznych reláciách, ale Chandelier nie je otvorený interpretácii - jeho zakorenená krása spočíva v jeho emocionálnej poctivosti.Charli XCX – Boom Clap

Nakoniec to trvalo len 2 minúty a 49 sekúnd, aby Charli XCX - popová skladateľka, ktorá písala hity pre takých ako su napríklad Icona Pop a Iggy Azalea - aby dobyla hitparády. Boom Clap neznie ako omamný synthpop, ktorý bol zmazaný z jej temnej debutu, True Romance, namiesto toho sa pohybuje niekde medzi akustickým spevom a iskrivou elektropopovou baladou. Jej brilantnosť spočíva v jej jednoduchosti a priamosti; otvorí sa, uhádli ste, doslovný boom a tlieskanie, zatiaľ čo text strháva akúkoľvek vynaliezavosť v prospech, že sa snaží povedať, že sa pop často snažia dať do slov.


Zdroj: The Guardian

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?